KIA Dünyası - Teknoloji - KIA Autoshow Fuarı’nda Teknoloji Şovu Yaptı

KIA Autoshow Fuarı’nda Teknoloji Şovu Yaptı

KIA Autoshow Fuarı’nda Teknoloji Şovu Yaptı - KIA

KIA, birbirinden etkileyici modelleri, yaşattığı benzersiz dijital deneyimler ve dünyaca ünlü konuğu ile 15. İstanbul Autoshow Fuarı’na damgasını vurdu. KIA, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 22-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen İstanbul Autoshow Fuarı’nda alışılagelmiş stand uygulamalarından farklı olarak, otomobil tutkunlarına unutulmaz deneyimler yaşattı. KIA’nın bir de dünyaca ünlü konuğu oldu. Fuarın 21 Mayıs’taki VIP basın açılışı gününde, Amerikalı Victoria’s Secret mankeni Erin Heatherten ilk kez görücüye çıkan KIA cee’d GT-Line modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.Bu yıl on beşincisi düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı’nda, KIA ailesinin teknoloji ve tasarımı ile fark yaratan modelleri otomobil severlerle buluştu. 2012 yılında yapılan bir önceki Autoshow Fuarı’ndaki standı ile ODD Satış ve İletişim Ödülleri tarafından “en iyi stand” ödülünü alan KIA, 2015 yılında yine iddialı bir stand uygulaması ile fuarda yerini aldı. Standında binek modelleri Picanto, Rio, cee’d, sportif görünümlü cee’d GT-Line ile yenilenen cee’d’in yanı sıra, SUV modelleri Soul, Sportage ve Sorento olmak üzere toplamda 15 araç sergileyen KIA, otomobil tutkunlarını şaşırtarak ve onlara benzersiz bir dijital deneyim yaşattı.

 

Sanal ortamda test


Ziyaretçiler KIA standında farklı dijital uygulamaları deneyimleyebildi. “Drive to Adventure” adlı uygulamada, araç sergileme alanında konumlandırılan Sorento araca binen ziyaretçiler Oculus gözlük ile birlikte aracı gerçekten dijital ortamda kullanıyor hissi yaşadı. Aracın sarsılmasından, direksiyon ve vitese müdahale gibi birçok manuel detaylar ile birlikte, kullanıcı aracı sanal ortamda test edebildi. Yine kullanıcının gördüğü açıyı ve dışarıdan görünümü yansıtmak için aracın üzerine 2 Led ekran konumlandırıldı.

 

“Follow the Tiger” uygulaması ise ziyaretçilerin hayal dünyasına hitap etti. Dijital sergileme alanında konumlandırılacak büyük bir kürenin içine giren ziyaretçiler hareket edip 360 derece yürüyüşünü yaparken Oculus gözlükler ile geleceğin dünyasına adım attı.

 

“Hologram Box”, KIA’nın gelecek atmosferine renk katan bir başka uygulama oldu. Sorento aracın önüne konumlandırılan bir kutu içerisinde hologram olarak araç 360 derece görüntülenebildi. Holograma doğru el hareketleri yaparak araç ile etkileşim mümkün oldu ve aracın çeşitli özellikleri bu dijital platformda tanıtıldı.

 

Ünlü Victoria’s Secret mankeni Erin Heatherten, KIA cee’d GT-Line’ı tanıtacak

 

Fuarın 21 Mayıs 2015’teki VIP basın açılışı gününde, Amerikalı ünlü Victoria’s Secret mankeni Erin Heatherten, KIA cee’d GT-Line’ın tanıtımını gerçekleştirdi. Amerika doğumlu 26 yaşındaki model, KIA standına ve fuara renk kattı.

 

Erin Heatherten ile görücüye çıkan yeni GT-Line, yüksek performanslı KIA cee’d GT'nin sportif görünümünü, geleneksel cee’d model ailesinin de çok yönlülüğünü sunuyor. cee’d GT-Line, hem sürücü hem de yolcular için çekici ve performans odaklı bir ortama sahip olması ile dikkat çekiyor.

 

Ön tasarımında 4 noktalı LED gündüz farları, derin büyük tamponu ve KIA’nın ayırıcı özelliği olan kaplan burnu ızgara dikkat çekerken, GT-Line’nın arka tasarımında ise LED arka stop lambaları, büyük sis farları ve çift egsoz çıkışı göze çarpıyor. 17 inçlik yeni tasarım jantları ile de spor görünüm daha da vurgulanıyor. KIA ceed GT-Line, gri dikişlere sahip klas siyah döşemelere, kabin içerisinde çeşitli yerlere konumlandırılan GT-Line logolarına ve KIA’nın yüksek performanslı GT modellerinde bulunan piyano siyah ve deri direksiyon simidi ile alüminyum alaşım pedallara sahip.

 

Ön panelde, yeni alüminyum start-stop butonu, GT'den esinlenilmiş orta panel tasarımı, USB & AUX portu aydınlatması ve havalandırma kanalları ile elektrikli cam düğmeleri etrafındaki yeni krom döşemeleri sayesinde spor görünümü konfor ile birlikte sunuyor.

 

KIA’nın küçültülmüş 1.0 litre T-GDI üç silindirli motoru görücüye çıkıyor

 

KIA, yakıt tüketimi ve emisyon değerleri iyileştirilen, güçlü performansı ile sürücülerin tüm beklentilerini karşılayan üç silindirli güç ünitesine sahip olan yepyeni 1.0L "T-GDI" motorunu da İstanbul Autoshow’da tanıtıldı. 1.0L T-GDI motor, 120 PS ve 172 Nm tork üretiyor ve diğer cee’d modellerde bulunan 1.6L GDI motordan daha az CO2 emisyonu sunuyor. Ayrıca 1.0L cee’d GT-Line’da yoğun trafikte emisyon ve yakıt tasarrufu sağlayan Start & Stop (Dur & Kalk Sistemi) özelliği standart olarak bulunuyor. Yeni 1.0L’lik motor 6 ileri manuel vites seçeneği ile birlikte sunuluyor.

 

 

 

 

KIA

KIA